Książka "Najcenniejsze olejki eteryczne cz. I"

Autorzy – prof. dr Józef Góra i dr Anna Lis – pracownicy Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, to wybitni specjaliści w dziedzinie chemii i technologii naturalnych i syntetycznych związków zapachowych.
Książka zawiera bardzo obszerny przegląd kilkudziesięciu najważniejszych olejków eterycznych. Opisano w niej rośliny olejkodajne, sposób pozyskiwania olejków, ich parametry fizykochemiczne i szczegółowy skład chemiczny z uwzględnieniem miejsca pochodzenia i chemotypu. Podano charakterystykę zapachową olejków, właściwości terapeutyczne oraz wykorzystanie w medycynie, aromaterapii, przemyśle farmaceutycznym, perfumeryjnokosmetycznym i spożywczym.
Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów przyrodniczych, chemicznych, medycznych, farmaceutycznych i rolniczych, których obszarem zainteresowania jest fitochemia i jej wykorzystanie, a także dla szerokiej rzeszy czytelników zainteresowanych ziołolecznictwem i aromaterapią.

Zamówienia prosimy kierować
WYDAWNICTWO POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ 90-924 Łódź, ul. Wólczańska 223
tel./fax 42 684-07-93
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wydawnictwa.p.lodz.pl

okladka_olejki_2